Kiedy można pić alkohol po usunięciu wyrostka?

Witam 04.06 miałem wycinany wyrostek robaczkowy laparoskopowo. Czuję się bardzo dobrze nic nie boli chodzę sobie na spacery od 3 dni (ok 5000 kroków z przerwami). 17.06 sciągają mi szwy rany już praktycznie zagojone. 2.07 mam 18 mojej dziewczyny i zadaję sobie pytanie czy będę mógł wypić trochę alkoholu. Leki od 2 dni są odstawione i jedynie co to biorę osłonowe (enterol i controloc).

Redakcja abcZdrowie

Witam,

spożywanie alkoholu prawie miesiąc po usunięciu wyrostka robaczkowego jest dozwolone, zwłaszcza, jeśli nie będzie Pan już przyjmował żadnych leków.

Oczywiście lepiej zachować umiar i nie spożywać go w nadmiarze, aby nie dopuścić do ewentualnych skutków ubocznych, takich jak wymioty czy biegunka.

Jeśli planuje Pan w najbliższym czasie wizytę kontrolną u lekarza wykonującego zabieg warto dopytać go o tę kwestię.

Pytania o picie alkoholu po wycięciu wyrostka robaczkowego pojawiały się w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/picie-alkoholu-po-usunieciu-wyrostka-robaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozywanie-alkoholu-2-tygodnie-po-operacji-wyciecia-wyrostka-robaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.