Kiedy można pić alkohol po usunięciu wyrostka?

Witam 04.06 miałem wycinany wyrostek robaczkowy laparoskopowo. Czuję się bardzo dobrze nic nie boli chodzę sobie na spacery od 3 dni (ok 5000 kroków z przerwami). 17.06 sciągają mi szwy rany już praktycznie zagojone. 2.07 mam 18 mojej dziewczyny i zadaję sobie pytanie czy będę mógł wypić trochę alkoholu. Leki od 2 dni są odstawione i jedynie co to biorę osłonowe (enterol i controloc).
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Historia przeszczepienia wysp trzustkowych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

spożywanie alkoholu prawie miesiąc po usunięciu wyrostka robaczkowego jest dozwolone, zwłaszcza, jeśli nie będzie Pan już przyjmował żadnych leków.

Oczywiście lepiej zachować umiar i nie spożywać go w nadmiarze, aby nie dopuścić do ewentualnych skutków ubocznych, takich jak wymioty czy biegunka.

Jeśli planuje Pan w najbliższym czasie wizytę kontrolną u lekarza wykonującego zabieg warto dopytać go o tę kwestię.

Pytania o picie alkoholu po wycięciu wyrostka robaczkowego pojawiały się w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/picie-alkoholu-po-usunieciu-wyrostka-robaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozywanie-alkoholu-2-tygodnie-po-operacji-wyciecia-wyrostka-robaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty