Picie alkoholu po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam, dokładny tydzień temu miałem wyrostek [operacja wycięcia wyrostka - zgorzel] ze znieczuleniem miejscowym w kręgosłup, antybiotyki dożylne w kroplówce i zastrzyk przyjmowałem w szpitalu 7 dni. Ranka się ładnie goi ,szwy ściągnięte. Mam pytanie ,a mianowicie 10 sierpnia mam urodziny. Co to za urodziny gdy nie są zakrapiane alkoholem lub gdy jest się solenizantem abstynentem :) Stąd nasówa sie pytanie czy będę mógł się napić kielka kieliszków? Z góry dziękuję za odpowiedź bo to mój dzień ;)

Witam!
Proszę pana, nie jestem chirurgiem, ale jeżeli nie ma pan dolegliwości bólowych dotychczas podczas przyjmowania posiłków to jest to raczej mało prawdopodobne, żeby 10 sierpnia miał pan dolegliwości bólowe brzucha po wypiciu alkoholu, no chyba, że chodzi o bóle głowy w dniu następnym.
Pozdrawiam.