Czy mogę już pić alkohol po usunięciu wyrostka?

Dzień dobry, mam 19 lat za tydzień 20 urodziny a co za tym idzie impreza. 1 maja miałem wycięty wyrostek robaczkowy, 11 maja ściągają mi szwy. Moje pytanie brzmi czy 15 maj to za wczesnie na lkohol?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć nie ma bezpośrednich przeciwwskazań do spożywania alkoholu po usunięciu wyrostka robaczkowego, to jednak należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli po operacji nie są przyjmowane żadne leki, to niewielka ilość alkoholu nie powinna zaszkodzić.

Mniejszym złem będą jednak alkohole niskoprocentowe niegazowane, co oznacza, że należy unikać piwa oraz mocnych trunków. Najlepiej jednak byłoby powstrzymać się od alkoholu i skupić się na rekonwalescencji.

Po operacji wyrostka zalecana jest lekkostrawna dieta, która powinna być utrzymywana przez okres trzech tygodni. Powinna ona zawierać wszystkie składniki odżywcze, a wszystko po to, aby odciążyć układ pokarmowy. Na liście produktów zakazanych znajduje się nie tylko alkohol, ale również kawa, napoje gazowane oraz dania przetworzone. Proszę mieć to na uwadze.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wypic-alkohol-po-operacji-wyrostka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozywanie-alkoholu-2-tygodnie-po-operacji-wyciecia-wyrostka-robaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.