Czy 6 tyodni po operacji można spożywać alkohol?

Witam, Jestem 5 tygodni po usunięciu wyrostka laparoskopowo, a za tydzień mam imprezę rodzinną. Generalnie alkoholu nie piję prawie wcale, ale swojej rodziny nie trawię i wiem, że na trzeźwo tego nie wytrzymam, dlatego pytam czy 6 tygodni po operacji można spożywać alkohol, bo inaczej sobie tej uroczystości nie wyobrażam? Jeśli ma to znaczenie to wróciłem już do normalnej diety
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po 6 tygodniach od usunięcia wyrostka robaczkowego, organizm powinien być już w wystarczająco dobrym stanie, aby tolerować umiarkowane spożycie alkoholu. Jednakże, każdy organizm reaguje inaczej, więc warto być ostrożnym i uważnym.

Jeśli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości, takich jak ból, dyskomfort czy problemy z trawieniem po powrocie do normalnej diety, to spożycie umiarkowanej ilości alkoholu podczas imprezy rodziny będzie raczej możliwe. Ważne jest jednak, aby pamiętać o umiarze. Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, zwłaszcza po przebytym zabiegu chirurgicznym.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-wykonania-zabiegu-laparoskopowego-mozna-wypic-alkohol,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-juz-pic-alkohol-po-zabiegu-usuniecia-wyrostka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wypic-alkohol-po-operacji-wyrostka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.