Kiedy można pić alkohol po odstawieniu Relanium?

Biorę relanium 20mg dziennie przez 12 miesięcy i chcę to już odstawić. Ile muszę tak godzin lub dni odczekać żeby napić się alkoholu żeby nic się nie stało bradzo proszę o odpowiedź pani panu doktor dokotrze pozdrawiam i proszę o odpowiedź ile tak musze oddczekać bo braniu 20mg co dzień relanium przez 12 miesięcy żeby napić się alkoholu proszę o szybko odpowiedź bo impreza się szykuje i nie wiem co robić

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Relanium długo wydala się z organizmu. Czas połowicznego rozpadu może wynosić nawet 50 godzin, w związku z tym całkowite wydalenie z organizmu następuje dopiero po upływie kilku dni.

Dla bezpieczeństwa może Pan odczekać około tygodnia lub nawet dwóch tygodni i dopiero wtedy spożyć alkohol – najlepiej w umiarkowanej dawce.

Nasza ekspertka z zakresu psychiatrii uważa, że mieszanie alkoholu z lekiem Relanium może doprowadzić do zatrucia organizmu i stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Linki do nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-moge-napic-sie-alkoholu-po-dlugotrwalym-stosowaniu-relanium,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mogla-nastapic-niebezpieczna-przy-wypiciu-alkoholu-po-leku-na-nerwice,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-stosowaniu-relanium-moge-pic-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.