Czy można tak odstawić Relanium?

Witam biorę relanium 3 lata i chciałbym odstawić czy mogę to odstawić z dnia na dzień? Brałem 20 czasem 15 10 5 mg zależy od dnia teraz 10mg czasem 5mg biorę czy mogę odstawić nagle,bo jadę na imprezę i chciałbym się alkoholu napić ile muszę odczekać dni żeby nic się nie stało pozdrawiam proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Nagłe odstawienie Relanium jest bezwzględnie przeciwwskazane, ponieważ grozi to wystąpieniem tzw. zespołu odstawienia, który może być groźny dla zdrowia i życia pacjenta. W celu zaprzestania przyjmowania leku, konieczny jest kontakt z lekarzem, który ustali dokładny schemat obniżania dawki wraz z kolejnymi dniami/tygodniami.

W Pana przypadku warto jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu, co pozwoli uniknąć negatywnych skutków odstawienia medykamentu, czy też ewentualnych jego interakcji z trunkiem.

Zachęcamy do przeczytania artykułu poruszającego podobny temat:

https://zywienie.abczdrowie.pl/leki-a-alkohol

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.