Spożywanie alkoholu 2 tygodnie po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam, dwa tygodnie temu miałam operacje wycięcia wyrostka. Na dzień dzisiejszy czuje się bardzo dobrze, nie odczuwam praktycznie żadnego bólu. Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania w spożywaniu alkoholu ponieważ nie znalazłam takiej informacji w zaleceniach od lekarza. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie ma wyraźnych przeciwwskazań, zwłaszcza, jeżeli po zabiegu nie są przyjmowane dodatkowe leki. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek.

Witam. Jeśli ma Pani taką potrzebę, to myślę, że jeden kieliszek czerwonego wina w dobrym towarzystwie (podkreślam) nie zaszkodzi. Przy większej ilości nie wiadomo jak przewód pokarmowy zareaguje = wymioty nie byłyby dobrym rozwiązaniem, podobnie biegunka.