Czy mogę się napić wina po operacji wycięcia wyrostka?

Witam 5lipca miałam operacje wycięcia wyrostka robaczkowego.Mam już zdjęte szwy,stosowałam diete.Spaceruje,stosuje już normalną diete.Chcę widzieć mam uroczystość czy mogę już napić się białego wina??

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Witam Panią, jak najbardziej
Pozdrawiam serdecznie,
Dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista gastrolog, chirurg ogólny, proktolog, Kraków

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Alkohol bezpośrednio nie wpływa na jelito grube - jego spożycie w umiarkowanych ilościach po wycięciu wyrostka robaczkowego Pani nie zaszkodzi.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Składniki nie do pary – czyli jakich produktów nie należy ze sobą łączyć
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/skladniki-nie-do-pary-czyli-jakich-produktow-nie-nalezy-ze-soba-laczyc.html?c=9