Czy mogę trenować boks po operacji wyrostka?

witam, jestem miesiac po operacji wyrostka robaczkowego metoda laparoskopowa, zwolnienie lekarskie mam do 5 maja ale czy bede mogl trenowac boks oraz trenowac silowo ? bo jednak w boksie dostaje sie w brzuch a na silowni podnosze duze ciezary . pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

minął dopiero miesiąc od operacji wyrostka robaczkowego, dlatego naszym zdaniem powinien Pan jeszcze wstrzymać się od powrotu do treningów.

W dalszej perspektywie będzie to możliwe, lecz aktualnie jest jeszcze za wcześnie. Zbyt wczesne rozpoczęcie treningów mogłoby doprowadzić do powikłań, dlatego trzeba stopniowo wprowadzać aktywność fizyczną, kierując się zawsze zaleceniami lekarza prowadzącego. Proszę go koniecznie dopytać o te kwestie.

Bardzo możliwe, że w przypadku aktywności, w których napinane są mięśnie brzucha, konieczna będzie dłuższa przerwa, która może wynosić około trzech miesięcy od operacji.

Nasi specjaliści odpowiadali na podobne pytania innych użytkowników pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powrot-do-pelnej-aktywnosci-fizycznej-po-operacji-usuniecia-wyrostka-robaczkowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/operacja-wyrostka-a-cwiczenia-fizyczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/operacja-zapalenia-wyrostka-robaczkowego-a-wysilek-fizyczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.