Kiedy mogę wrócić do sportu po operacji przepukliny?

Mam pytanie odnośnie powrotu do sportów walki po zabiegu przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Zabieg był wykonany miesiąc temu rana goi się bardzo dobrze dolegliwości bólowe już prawie ustąpiły, trenuje mma ale myśle żeby zacząć od treningów boksu, kiedy można zacząć ? Czy taki trening może zaszkodzić ?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

rekonwalescencja po operacji przepukliny pachwinowej przebiega dosyć szybko, ponieważ rana jest zagojona już po upływie dwóch, trzech tygodni. Zazwyczaj po 30 dniach od zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia i podejmować wysiłek o średniej intensywności.

Ostrożność należy zachować podczas wykonywania ćwiczeń, podczas podnoszenia ciężarów oraz innych aktywnościach, które wymagają intensywnej pracy mięśni brzucha.

Całkowita odbudowa następuje po upływie trzech miesięcy. Gdy minie ten okres można spróbować podjąć ciężki wysiłek fizyczny i wcale nie musi to oznaczać nawrotu choroby.

Po tym czasie możliwy jest również powrót do sportu i rozpoczęcie treningów. Aby mieć pewność, że rekonwalescencja przebiegła pomyślnie warto udać się do lekarza prowadzącego, który oceni stan po zabiegu.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów można znaleźć pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/operacja-przepukliny-pachwinowej-a-powrot-do-trenowania-sztuk-walki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/aktywnosc-ruchowa-po-zabiegu-przepukliny-pachwinowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przepuklina-pachwinowa-a-sporty-walki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty