Operacja przepukliny pachwinowej a sport

Witam, 26. czerwca miałem przeprowadzoną operację przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową. Dostałem dość mało informacji na temat jak o siebie dbać po zabiegu, poza tym że mam ograniczyć wysiłek. Chciałem zapytać kiedy mogę wrócić do sportu , od kiedy moje rany mogą być moczone w wodzie i co jeszcze ewentualnie powinienem wiedzieć?

Witam.
Rany można normalnie kąpać i moczyć. Ograniczenie wysiłku powinno trwać 3 miesiące, bo tyle się wgaja siatka. Sport po 3 miesiącach od zabiegu i stopniowo. Pozdrawiam i życzę zdrowia