Kiedy mogę ćwiczyć po zabiegu laparoskopii?

Witam jestem 4 tygodnie po zabiegu laparoskopi wyrostka kiedy mogę zacząć chodzić na zajęcia fitness beż obciążenia i treningu brzucha .jakaś bierznia ,orbitrek,przysiady, ćwiczenia na pośladki i takie bardziej spalające. Proszę o informację

Redakcja abcZdrowie

Witam,

laparoskopia to zabieg operacyjny i jak po każdej interwencji chirurgicznej konieczne jest odpowiednie postępowanie. Rekonwalescencja po operacji wyrostka polega między innymi na stosowaniu odpowiedniej diety oraz unikaniu wysiłku fizycznego.

Zaleca się stopniowo wracać do dotychczasowej aktywności fizycznej, aby nie doszło do groźnych powikłań i komplikacji. Nasi eksperci zgodnie twierdzą, iż jeśli operacja była wykonywana metodą laparoskopową, to powrót do pełnej aktywności fizycznej możliwy jest po upływie trzech miesięcy.

W Pani przypadku minęły dopiero 4 tygodnie, więc z pewnością jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie wymienionych przez Panią ćwiczeń. Proszę więc odczekać wyznaczony czas, a w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować się z lekarzem.

Odpowiedzi na podobne pytania, które potwierdzają te słowa znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cwiczenia-na-brzuch-trzy-tygodnie-po-operacji-wyrostka-robaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-laparoskopii-wyrostka-mozna-uprawiac-fitness, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-usunieciu-wyrostka-mozna-wrocic-do-sportu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.