Czy mogę uprawiać seks po skleroterapii hemoroidów?

Skleroterapia hemoroidów a seks Witam. W dniu wczorajszym miałem zabieg skleroterapii hemoroidów oraz badanie - rektoskopię. Od lekarza usłyszałem, że przez ok. tydzień mam się powstrzymywać od wysiłku fizycznego oraz siedzenia, ale chciałbym zapytać czy seks, chociażby oralny, nie jest zagrożeniem po takim zabiegu? Czuję się względnie dobrze.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosunek seksualny jest aktywnością fizyczną. Skoro więc lekarz zalecił powstrzymywanie się od aktywności fizycznej co najmniej przez tydzień, dla własnego bezpieczeństwa lepiej zachować abstynencję seksualną w tym czasie. Po zabiegu rana musi się zagoić, dlatego lepiej jest unikać wszelkich aktywności fizycznych.

Nie wiemy, jak duże były hemoroidy, dlatego w kwestii rekonwalescencji najlepiej kontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg i wie co będzie dla Pana najlepsze.

Pytania o kontakty seksualne po usunięciu hemoroidów pojawiały się już w naszym serwisie. Znaleźć je można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zabiegu-usuniecia-zylakow-odbytu-bede-mogla-znowu-uprawiac-seks-analny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-uprawiac-seks-analny-po-operacji-hemoroidow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przebiega-rekonwalescencja-po-skleroterapii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.