Czy można w tej sytuacji uprawiać seks analny?

Dzień dobry. Jestem w 19tc. Założono mi profilaktycznie szef okrężny na szyjkę macicy, ponieważ miała ona 2cm. Nie było rozwarcia, skurczy, ani innych dolegliwości. Pytanie brzmi - czy mogę uprawiać seks analny? Bez orgazmu? Dla zwykłej przyjemności? Czy mogę doprowadzić do orgazmu? Wiadomo - nie codziennie ale czy raz na miesiąc można spróbować?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to pytanie powinna Pani zadać lekarzowi prowadzącemu ciążę, który zna Pani aktualny stan zdrowia i może wydawać zalecenia odnośnie ciąży.

Zakłada się, że kobiety, którym założono szew okrężny nie powinny podejmować stosunków seksualnych. Czasem abstynencja seksualna zalecana jest aż do rozwiązania. Wszystko jednak zależy od konkretnej sytuacji, dlatego osobą, która może udzielić takich informacji jest przede wszystkim ginekolog.

Czasem seks oralny lub seks analny nie jest przeciwwskazany.

Potwierdzeniem tych słów są odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-seks-analny-moze-zaszkodzic-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szew-okrezny-z-powodu-skracajacej-sie-szyjki-macicy-a-mozliwosc-seksu-oralnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.