W jaki sposób mogę wyleczyć tę szczelinę odbytu?

Witam, W marcu tego roku zaczęłam leczenie przewlekłej szczeliny odbytu maścią i dilatatorem. W połowie kwietnia mój proktolog stwierdził że wszystko się zagoiło i dolegliwości rzeczywiście ustały. Na tej samej wizycie po oględzinach zostałam skierowana na rektoskopię z ewentualną skleroterapią guzków krwawniczych odbytu. Do skleroterapii doszło, po zabiegu pojawił się lekki dyskomfort w odbycie ale z racji tego ze dopiero tydzień minął uznałam, że to kwestia rekonwalescencji. Jednak wczoraj nie wiem z jakiego powodu gdyż dbam o dobrą dietę i nawodnienie miałam zatwardzenie i ból lub bardziej pieczenie w miejscu w którym była szczelina powrócił, a gorsze jest to że mam wrażenie, że stolec wręcz nie może wyjść. Jedynie tym razem nie ma krwi. I teraz nie wiem co mam zrobić bo do lekarza powinnam zgłosić się dopiero za 3 tygodnie ale myślę, że czekanie tyle czasu tylko pogorszy moją sytuacje. Mam resztę maści z poprzedniego leczenia i nie wiem czy mogę jej użyć czy nie powinnam. W jaki inny niż zachowawczy sposób mogę wyleczyć tą szczelinę, bo nie będę kłamać że wolałbym się jej pozbyć raz a dobrze niż co dwa/trzy tygodnie znowu się borykać z jej powrotem. Dodam, że jestem młoda i właściwie całe życie przede mną a jest to dość ograniczająca mnie dolegliwość.

Szanowna Pani

Leczenie szczeliny jest bardzo wymagające i konieczna jest cierpliwość. Jeśli jest ból może Pani zastosować poprzednie leczenie lub udać się na przyspieszoną konsultrację. Jeśli po kilku kursach właściwego leczenia zachowawczego szczeliny nie ma poprawy są możliwe dwie opcje. Pierwsza to wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która ma za zadanie rozluźnić zwieracz, poprawić ukrwienie a przez to przyspieszyć gojenie. Kolejną opcją jest leczenie operacyjne.