Jak skutecznie leczyć szczelinę odbytu?

Wiatam,mam przewekla szczeline odbytu,z przerostem faldy i brodawki dostalam czopki i masc,ktore zazywam od 2 tyg.Napoczatku objawy minely czulam sie dobrze teraz bol odbytu powrocil i od okolo 3 dni boli mnie brzuch czy to moze byc cos wspolnego z ta szczelina?Termin mam za 3 tyg dopiero do lekarza.Czy szczelina czesto powraca?

Lek. Michał Lenard

Zdarza się, że leczenie zachowawcze nie doprowadza do wygojenia szczeliny odbytu. W takiej sytuacji konieczne może okazać się leczenie operacyjne. Pozdrawiam!