Jak skutecznie leczyć szczelinę odbytu u 24-latki?

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc - przeprowadziłam się za granice i potrzebuję wskazówek co zrobic. Niedawno mialam robione badania krwi (pelna morfologia) i wszystko bylo w porzadku (jakos miesiac temu). Dwa lata temu mialam zdiagnozowana szczeline odbytu i co jakis czas zauwazam na papierze toaletowym male kropelki swiezej krwi. Wowczas pani doktor przepisala mi masc Proktis-M. Za kazdym razem gdy zdaza mi sie nawrot objawow, to stosuje ta masc i potem mi przechodzi. Dzisiaj jednak krwawienie bylo o wiele wieksze niz zazwyczaj (mialam bardzo wysokie cisnienie - wypilam bardzo duzo kaw i wypalilam bardzo duzo papierosow, byl to dla mnie potwornie stresujacy dzien, prawie w ogole nie spalam), na papierze zostala plama wielkosci okolo 1-2cm, ale bylo to jednorazowe, nie bylo to ciagle krwawienie. Jako, ze codziennie zazywam lekarstwo bioxetin 20mg zauwazylam, ze siniacze sie coraz bardziej oraz rany krwawia dluzej i goja mi sie o wiele dluzej, moj lekarz psychiatra powiedzial ze to normalny objaw - niedlugo juz koncze terapie. Moje pytanie brzmi - czy bedzie dobrze jesli zrobie znow kuracje mascia Proktis-M, a gdy objawy nie ustapia to dopiero zglosze sie do lekarza? Przypomne, ze przeprowadzilam sie za granicze i czekam jeszcze na moja karte ubezpieczeniowa, wiec przez 1-2 tygodnie nie bede mogla isc do lekarza. Mam nadzieje, ze to nic takiego.

Trudno odpowiedzieć bez badania lekarskiego, jednak myślę, że można spróbować maści Proktis-M wg poprzednich zaleceń lekarza. W razie braku poprawy lub nasilenia krwawienia wskazana jest pilna konsultacja lekarska.