Czy są jakieś inne maści, które mi pomogą?

Witam Mam pytanie ponad 20 lat mam zaparcia.W sytuacjach stresowych biegam do ubikacji. Od 4 lat co roku miewam zakrzep zylny odbytu nie hemoroidy .Ostatnio poszłam z zakrzepem a okazało się że mam tez szczelinie odbytu jestem wystraszona Dostałam 2 maści. Do wewnątrz z ac boricum hydrocortizonum i vaselina a na zewnątrz oxycardil 60 i ecurein.Czy ja nie powinnam brac tego ocyxadilu też do wewnątrz....????Czy są inne maści które mi pomogą. Proszę o odp experta proktologa. ..zakrzep zylny mi się zmniejszyl ale boli mnie teraz pupa a nie bolała chyba ta szczelina od 2 dni bo wcześniej bolała mnie ale ta żyła nabrzmiala przy załatwianiu
KOBIETA, 45 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli chodzi o leczenie szczeliny odbytu, to stosowane są różne metody, w tym farmakologiczne (np. maści), a także zabiegi chirurgiczne. Ostateczna decyzja co do sposobu leczenia zależy od wielu czynników, w tym od stopnia zaawansowania choroby, jej przyczyny, a także od ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

W przypadku bólu i dyskomfortu w okolicach odbytu można stosować ciepłe okłady, kąpiele w soli fizjologicznej, a także powinno się unikać potencjalnie drażniących pokarmów, takich jak pikantne potrawy czy alkohol.

Maści, które mogą pomóc w leczeniu szczeliny odbytu, to te, które w składzie mają nitroglicerynę, lidokainę, czy kortykosteroidy.

Więcej informacji na temat leczenia opisywanej dolegliwości znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.