Jak złagodzić objawy szczeliny odbytu?

Jak sobie pomóc przy szczelinie odbytu? Walczę z nią 3 tygodnie, jedyny plus że nie wyprozniam się z krwią ale ból jest okropny... Już nie wiem co ma zrobić..
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W leczeniu szczeliny odbytu stosuje się najczęściej maść nitroglicerynową, ale też blokery kanału wapniowego, dietę bogatą w błonnik i preparaty zmiękczające stolce. Poza tym należy dbać o higienę i podmywać się po każdym wypróżnieniu.

Domowe sposoby na szczelinę odbytu mogą nie być skuteczne, dlatego w celu jak najszybszego pozbycia się nieprzyjemnych objawów, powinna się Pani udać do lekarza.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących szczeliny odbytu:

https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-jelit-i-odbytu-nowotwor-jelit-zespol-jelita-drazliwego-zylaki-i-szczelina-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.