Co oznacza taki opis rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego?
Dzień Dobry Mam takie pytanie odebrałem wczoraj badanie rezonansu odcinka ledzwowego i wyszło mi na nim :Odcinkowe pogrubienie ściany odbytnicy masy kałowe co to moze oznaczać dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
niestety to lakoniczne stwierdzenie trudno interpretować bez znajomości pacjenta – jego schorzeń, dolegliwości czy przyczyny wykonania badania MRI.
Na pewno konieczne jest skonsultowanie wyniku z lekarzem, który zlecił badanie, a jeżeli ma Pan jakieś dolegliwości z końcowym odcinkiem układu pokarmowego, to wskazana byłaby także konsultacja z proktologiem. Specjalista może zadecydować o konieczności wykonania kolonoskopii, która wskaże przyczynę pogrubienia ściany odbytnicy. Jej źródłem bowiem może być stan zapalny, ale też nowotwór – niestety na podstawie Pańskiej wypowiedzi nie sposób domniemywać czegokolwiek. Masy kałowe są prawdopodobnie skutkiem zaparć, niewykluczone, że permanentnych.
Być może przydatny okaże się także nasz artykuł, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-jelit-i-odbytu-nowotwor-jelit-zespol-jelita-drazliwego-zylaki-i-szczelina-odbytu.