Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyn krwi w stolcu może być wiele – bez badania i zebrania szczegółowego wywiadu nie sposób jednoznacznie wskazać jednej z nich. Jasnoczerwona krew wskazuje na krwawienie z dolnego odcinka dróg pokarmowych – jelita grubego lub odbytu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Najczęściej – zwłaszcza u kobiet, również w ciąży i po porodzie – pojawiają się dolegliwości wskazujące na chorobę hemoroidalną. W pierwszej fazie może ona nie dawać typowych objawów w postaci dotkliwego bólu czy pieczenia przy defekacji. Niemniej pojawienie się krwi podczas wypróżnień jest jednym z typowych dla tej choroby objawów.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob.

Ponieważ wspomina Pani o dużych ilościach krwi z odbytu, sugerowałabym, by nie zwlekała Pani z wizytą u lekarza – proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, powinien skierować Panią na podstawowe badania krwi, moczu oraz kału, a następnie wystawić skierowanie do proktologa. To powinno dać odpowiedź na pytanie o krew podczas wypróżnień.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-jelit-i-odbytu-nowotwor-jelit-zespol-jelita-drazliwego-zylaki-i-szczelina-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy