Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to pieczenie podczas oddawania stolca?

Witam ostatnio podczas wypróżniania zaczęło mnie piec i ma papierze zobaczyłem czerwone. Mam 39 lat stolec jest normalny . Wypruzniam sie co rano. Czy mam się martwić
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 2 miesiące temu

Jak działa żołądek?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pieczenie śluzówki odbytu oraz krew widoczna podczas wypróżnień może świadczyć o mechanicznym podrażnieniu śluzówki – co jest częstym skutkiem zaparć.

Proszę zapoznać się z tym materiałem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-kale-przyczyny-badanie.

Niekiedy też krew w stolcu i pieczenie okolic odbytu może wskazywać na chorobę hemoroidalną, potocznie zwaną po prostu hemoroidami. Guzki krwawnicze, które są fizjologicznym zjawiskiem wskutek określonego czynnika chorobowego (np. zaparć, ubogiej diety, małej aktywności fizycznej itd.) mogą krwawić w trakcie każdego wypróżnienia.

Jeśli jest Pan zainteresowany, o hemoroidach przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob.

Poza tym przyczyny krwawienia z odbytu (manifestującego się poprzez krew w kale) można upatrywać też w chorobach zapalnych jelit czy niedoborach witamin A i D.

Niestety bez wizyty u lekarza i badania per rectum trudno jednoznacznie wskazać przyczynę Pańskich dolegliwości, ale na pewno nie należy bagatelizować sygnałów wysyłanych przez Pańskich organizm. Internista po zapoznaniu się z niezbędnymi informacjami zadecyduje o diagnostyce (badanie na krew utajoną, badanie ogólne kału) oraz ewentualnym skierowaniu Pana do specjalisty – proktologa.

Więcej informacji odnajdzie Pan w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy