Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może sugerować taka krew przy wypróżnianiu?

Witam, mam 20 lat i pewien niezręczny problem, otoż zauważyłem wczoraj przy wypróżnianiu krew, krew nie była w kale tylko jakby oddzielnie, przy pidcieraniu również była na papierze toaletowym. Była jasno czerwona. Nic mnie nie boli w odbycie lecz mnie to Niepokoi ponieważ dzisiaj jest to samo.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ponieważ, według Pańskiego opisu, nie jest to krew w kale, a krew towarzysząca wypróżnieniu, to można wykluczyć krwawienie z przewodu pokarmowego – co jest niebezpiecznym zjawiskiem. Tu więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-przewodu-pokarmowego.

Obecność jasnej, żywej krwi przy podcieraniu może natomiast świadczyć o uszkodzeniu guzka hemoroidalnego lub podrażnieniu śluzówki odbyt. Ponieważ nie wspomina Pan o rytmie i charakterze wypróżnień, to można domniemywać także, że powodem podrażnienia jest twardy, odwodniony stolec lub też zbyt mała częstotliwość wypróżnień.

Jeżeli tak jest, to proszę zadbać o dietę bogatą w błonnik i odpowiednie nawodnienie organizmu. Doraźnie może Pan zastosować syrop zmiękczający stolec, zaś na stałe do diety warto włączyć napar czy też właściwie kisiel z siemienia lnianego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-radzic-sobie-z-zaparciami.

Jeśli jednak nie ma Pan problemu z zaparciami, to krwawienie z odbytu może wskazywać na co najmniej kilka schorzeń. O hemoroidach, wspomnianych już tutaj, przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-charakterystyka-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie.

Poza tą chorobą krwawienie z odbytu towarzyszy taki schorzeniom jak: uchyłki lub stany zapalne jelita grubego lub zaburzenia krzepnięcia krwi.

Być może również ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy