Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta krew po oddaniu stolca?

Dzień dobry. Krew po oddaniu stolca. W wodzie wokół stolca pojawia się lekko czerwona otoczka. Tak jakby coś z niego wypływało. Nie pojawia się przy każdym wypróżnieniu. Czy to krew? Na papierze nie było śladów krwi ani nie zostały spożyte buraki.
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewykluczone, że w stolcu zaobserwowała Pani krew, choć trudno to ocenić bez badania. Na pewno warto to sprawdzić, skoro pojawienie się dziwnego zabarwienia stolca nie było jednorazowym incydentem. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Krew w kale może świadczyć o chorobie hemoroidalnej lub krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego – zazwyczaj jednak chory podejrzewa te schorzenia z uwagi na dodatkowe dolegliwości w postaci bólu czy pieczenia/swędzenia odbytu itd. Odsyłam do materiału: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Ponieważ jednak krew w kale może świadczyć o szeregu schorzeń, w tym nawet o nowotworze, warto zgłosić się do lekarza. Podstawowym i najszybszym badaniem diagnostycznym jest badanie kału na obecność krwi utajonej. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-utajona.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy