Czy ta dolegliwość może być związana z hemoroidami?

Witam, co jakiś czas odczuwam ucisk z prawej strony brzucha na dole, jest to uczucie wzdętego jelita(?) nie jest to ból lecz nietypowe uczucie jakby zbierały się tam gazy(?) do tego przy oddawaniu stolca leciała mi krew myśle ze to hemoroidy, wzięłam czopek i maść i po jednym dniu pomogło tych dolegliwości już nie mam lecz cały czas towarzyszy mi to dziwne uczucie czy może jest to dolegliwość związana z hemoroidami?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli leki na hemoroidy przyniosły ulgę, to niewykluczone, że krew pojawiająca się przy wypróżnieniu pochodziła właśnie z guzków krwawniczych. O hemoroidach może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-hemoroidow-czy-tylko-bol. Niestety nie można choroby hemoroidalnej stwierdzić na 100% bez badania, dlatego proszę zgłosić się do internisty – proste badanie per rectum może przynieść odpowiedź na Pani pytanie.

Proszę pamiętać, że krew w stolcu to nie tylko hemoroidy – szereg schorzeń może manifestować swą obecność poprzez wypróżnienia z krwią. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szczegółowo omawia ten problem materiał dostępny pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-kale-przyczyny-badanie.

Z kolei wrażenie zalegania stolca przy jednoczesnym dyskomforcie w jamie brzusznej raczej może mieć związek z niestrawnością czy zaparciami niż z chorobą hemoroidalną. Jeżeli stan ten będzie się utrzymywał dłużej, należy rozważyć szczegółową diagnostykę pod kątem chorób jelit oraz wykluczyć IBS, czyli zespół jelita drażliwego. Być może ta infografika będzie przydatna, proszę się z nią zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/11-objawow-powaznych-chorob-jelita-grubego-nie-lekcewaz-tych-objawow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.