Co oznacza ta krew w stolcu u ciężarnej?
Witam, mam bardzo wrażliwy żołądek i jelita, już przed ciążą miałam problem ale tylko lekarz rodzinny przepisał mi polprazol i nie robiłam żadnych badań. Teraz jestem w 9 tc i często boli mnie brzuch, mdłości wymioty i od czasu do czasu biegunki. Dzisiaj boli mnie brzuch ale bardziej tak na dole to uznałam że to macica rozciągająca się po prostu. Wystraszyłam się bo po skorzystaniu z toalety zauważyłam krew w stolcu, tylko że nie bezposrednio tylko jakby w wodzie w muszli. Nie wiem to znaczy, bardzo się martwię. Nie boli mnie odbyt ani nic więc nie wiem czy w grę wchodzą hemoroidy.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dobrze by było udać się do ginekologa i przebadać się, aby mieć pewność, że krew, którą Pani zauważyła nie pochodzi z dróg rodnych.
Przyczyną obecności krwi w kale mogą być nie tylko żylaki odbytu (potocznie nazywane hemoroidami), ale również obecność polipów odbytu, choroba Leśniowskiego-Crohna lub choroba wrzodowa żołądka. Po wykluczeniu przyczyn ginekologicznych, może Pani udać się do lekarza w celu znalezienia przyczyny danego krwawienia.
Przyczyny pojawienia się krwi w stolcu opisane zostały w naszym artykule, który znajdzie Pani po kliknięciu w link:
https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.
Podobne pytanie umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kal-z-krwia-czy-zagraza-ciazy.