Co oznacza ta krew w stolcu u ciężarnej?

Witam, mam bardzo wrażliwy żołądek i jelita, już przed ciążą miałam problem ale tylko lekarz rodzinny przepisał mi polprazol i nie robiłam żadnych badań. Teraz jestem w 9 tc i często boli mnie brzuch, mdłości wymioty i od czasu do czasu biegunki. Dzisiaj boli mnie brzuch ale bardziej tak na dole to uznałam że to macica rozciągająca się po prostu. Wystraszyłam się bo po skorzystaniu z toalety zauważyłam krew w stolcu, tylko że nie bezposrednio tylko jakby w wodzie w muszli. Nie wiem to znaczy, bardzo się martwię. Nie boli mnie odbyt ani nic więc nie wiem czy w grę wchodzą hemoroidy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze by było udać się do ginekologa i przebadać się, aby mieć pewność, że krew, którą Pani zauważyła nie pochodzi z dróg rodnych.

Przyczyną obecności krwi w kale mogą być nie tylko żylaki odbytu (potocznie nazywane hemoroidami), ale również obecność polipów odbytu, choroba Leśniowskiego-Crohna lub choroba wrzodowa żołądka. Po wykluczeniu przyczyn ginekologicznych, może Pani udać się do lekarza w celu znalezienia przyczyny danego krwawienia.

Przyczyny pojawienia się krwi w stolcu opisane zostały w naszym artykule, który znajdzie Pani po kliknięciu w link:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Podobne pytanie umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kal-z-krwia-czy-zagraza-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.