Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krew w kale w chorobie Crohna jest bardzo powszechnym zjawiskiem – może wynikać z obecności przetoki odbytu, szczeliny odbytu bądź innych nieprawidłowości poniekąd związanych z częstotliwością wypróżnień.

Leczenie choroby ma charakter objawowy – nie jest możliwe całkowite wyleczenie Leśniowskiego-Crohna, ale skutecznie można zmniejszać jej objawy, co prowadzi nawet do okresów remisji.

Więcej informacji na temat choroby odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lesniewskiego-crohna.

Ponieważ jednak choroba ta zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu, nagłe pojawienie się krwawienia powinno być dla Pani bodźcem do zgłoszenia się do lekarza. Cierpiący z powodu zapalenia jelita powinni pamiętać o regularnej diagnostyce obrazowej jelit.

Zachęcam także do lektury materiału dostępnego w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit.

Leczenie krwawienia z odbytu wymaga ustalenia źródła tego problemu, a dodatkowo tylko lekarz może zadecydować o wyborze leków stosowanych w chorobie Crohna.

Wachlarz jest szeroki – specjalista może przepisać sterydy, antybiotyki, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne czy nawet leki immunosupresyjne. Dlatego też sugeruję zwrócenie się do specjalisty, przynajmniej w celu ustalenia przyczyny krwawienia z odbytu.

O krwawieniu z odbytu przeczyta Pani także w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy