Czy mimo poprawy warto wykonać badanie w kierunku choroby Leśniowskiego-Crohna?

Witam, mam niedługo badanie Enterografia MR w kierunku choroby Leśniowskiego ale ostatnio mój stan troszkę się poprawił poza ciągłymi bólami brzucha. Mój kał zrobił się poprawniejszy zniknęła w nim krew. Czy jest sens robienia tego badania? Czy nawet jak się stan jelit poprawił to czy to badanie coś wykarze?
KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Enterografia MR jest wykonywana w celu zobrazowania jelit i diagnozowania chorób, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, czy wrzodziejące zapalenie jelit. Nawet jeśli objawy się poprawiły, nadal warto przeprowadzić badanie, ponieważ pozwoli ono dokładnie zbadać stan układu pokarmowego i wykluczyć obecność jakichkolwiek patologii lub zmian chorobowych, które nie dają jeszcze objawów.

Warto pamiętać, że choroby jelit mogą długo rozwijać się bezobjawowo, a ich wczesne wykrycie pozwala na szybsze i skuteczniejsze leczenie. Poprawa stanu nie oznacza, że choroba całkowicie ustąpiła. Badanie może również pomóc w określeniu skuteczności leczenia i w zdiagnozowaniu innych chorób jelit.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lesniewskiego-crohna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.