Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wydzielina z odbytu może towarzyszyć problemom dotyczącym wypróżnień – pojawia się zarówno przy zaparciach, jak i przy biegunkach. Jeśli śluz pojawiaj się tylko w takich sytuacjach i ma charakter przemijający, wówczas nie ma powodu do obaw.

Natomiast są różne rodzaje wydzieliny patologicznej i podczas gdy bezbarwny, niewielkiej ilości śluz nie powinien być niepokojący, to śluz z domieszką ropy czy krwi, czyli właśnie w kolorze żółtym bądź czerwonym, różowym, pomarańczowym – może być przesłanką do diagnostyki.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-kale-przyczyny-choroby.

Proszę zwrócić się do lekarza, ponieważ wydzielina ta wymaga przede wszystkim badania kału (posiew powinien rozwiać Pani wątpliwości co do ewentualnych zakażeń pasożytniczych czy infekcji grzybiczych), a także wizyty u proktologa. Specjalista powinien zadecydować o ewentualnym wskazaniu do badania rektoskopowego lub kolonoskopii z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego. Utrzymujący się śluz wydzielający się z odbytu może wskazywać zarówno na choroby zapalne jelit, jak i zapalenie odbytnicy wskutek zakażenia dwoinką rzeżączki, krętkiem bladym, a nawet wirusem opryszczki pospolitej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-jelit-i-odbytu-nowotwor-jelit-zespol-jelita-drazliwego-zylaki-i-szczelina-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty