Przewlekła szczelina odbytu u 23-latka

Witam! Piszę serio w poważnej i delikatnej sprawie. Od ponad roku męczę się z przewlekłą szczeliną odbytu, mam 23 lata,jestem homoseksualny. Od ponad roku też unikam kontaktów seksualnych bo boję się bólu. Leczę się zachowawczo już długo,ciągle inne maści,ale bez trwałych efektów. Czy po operacji szczeliny (nacięcie zwieracza) będę mógł prowadzić normalne życie seksualne z partnerem (oczywiście delikatnie i ostrożnie) ? Jak wygląda okres gojenia po zabiegu ? Proszę o zrozumienie i rady.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, rozumiem problem, jednakże trudno jest odpowiedzieć na Pana pytanie nie mogąc samodzielnie zbadać problemu. Leczenie operacyjnie szczelin odbytu jest bardzo zróżnicowane i wymaga indywidualnego podejścia. Powrót do czynności seksualnych powinien byc oczywiście możliwy po czasie rekonwalescencji. Gojenie sie rany i powrót funkcji zwieraczy jest uwarunkowany metoda leczenia i prawidłowym postępowaniem pooperacyjnym, m.in. prawidłowym odżywianiem. Pozdrawiam