Jak zaleczyć szczelinę odbytu?

Pęknięta szczelina odbytu nie chce się zagoić pomimo leczenia farmakologicznego. Miesiąc temu została wstrzyknęła botuliną,która przyniosła efekty,ale znikome.Czy jest przede mną jeszcze jakaś inna, alternatywna metoda leczenia? Chcę za wszelką cenę uniknąć zabiegu operacyjnego.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Jest jeszcze kilka metod, które można zaproponować w poradni proktologicznej. Wszystko zależy od obrazu klinicznego. Przede wszystkim należy postawić prawidłową diagnozę i ustalić, czy przyczyną powstania szczeliny odbytu jest wzmożony skurcz zwieracza wewnętrznego odbytu. Jeżeli napięcie zwieracza jest prawidłowe, leczenie operacyjne również nie będzie skuteczne.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42