Nudności, wahania apetytu i ból pleców po operacji wyrostka robaczkowego

Witam Jestem miesiąc po operacji wyrostka robaczkowego. Dodam że był zgorzelinowo zmieniony. Tydzień od operacji niezbyt dobrze się czuję. Złe samopoczucie , zaniepokojenie , częste nudności (szczególnie rano) , brak apetytu (również rano) albo spory apetyt na przemian , czuję się przybity , nic mi się nie chce , chętnie długo bym spał , często bolą mnie plecy i podbrzusze (Nie są to jakieś uporczywe bóle). Czy to wszytko może być efektem operacji. Czy organizm nie doszedł jeszcze do siebie?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Sytuacja uzależniona jest od tego jaki czas upłynął od operacji (w jednym miejscu napisał Pan bowiem że miesiąc, w drugim że tydzień). Tydzień to z całą pewnością zbyt krótki okres czasu, aby organizm mógł w pełni wrócić do pełnej sprawności po operacji jamy brzusznej. Mogą więc pojawić się dolegliwości o których Pan wspomina. Jeżeli jednak złe samopoczucie utrzymuje się już miesiąc sprawę należy skonsultować z chirurgiem.

Przez 1-2 tygodni od tego typu zabiegu jeszcze takie dolegliwości mogą się utrzymywać. Jednak miesiąc po, gdy już wraca się w pełni do poprzedniego trybu życia sprzed operacji, nie stosuje się już diety nie powinny takie dolegliwości występować. Prawdopodobnie mają one niezależne podłoże w stosunku do przebytego zabiegu. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego. Zapewne okaże się konieczne wykonanie badań np. krwi, moczu, może USG jamy brzusznej. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.