Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nudności, wahania apetytu i ból pleców po operacji wyrostka robaczkowego

Witam Jestem miesiąc po operacji wyrostka robaczkowego. Dodam że był zgorzelinowo zmieniony. Tydzień od operacji niezbyt dobrze się czuję. Złe samopoczucie , zaniepokojenie , częste nudności (szczególnie rano) , brak apetytu (również rano) albo spory apetyt na przemian , czuję się przybity , nic mi się nie chce , chętnie długo bym spał , często bolą mnie plecy i podbrzusze (Nie są to jakieś uporczywe bóle). Czy to wszytko może być efektem operacji. Czy organizm nie doszedł jeszcze do siebie?
ponad rok temu

Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej

Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie,
Sytuacja uzależniona jest od tego jaki czas upłynął od operacji (w jednym miejscu napisał Pan bowiem że miesiąc, w drugim że tydzień). Tydzień to z całą pewnością zbyt krótki okres czasu, aby organizm mógł w pełni wrócić do pełnej sprawności po operacji jamy brzusznej. Mogą więc pojawić się dolegliwości o których Pan wspomina. Jeżeli jednak złe samopoczucie utrzymuje się już miesiąc sprawę należy skonsultować z chirurgiem.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Przez 1-2 tygodni od tego typu zabiegu jeszcze takie dolegliwości mogą się utrzymywać. Jednak miesiąc po, gdy już wraca się w pełni do poprzedniego trybu życia sprzed operacji, nie stosuje się już diety nie powinny takie dolegliwości występować. Prawdopodobnie mają one niezależne podłoże w stosunku do przebytego zabiegu. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego. Zapewne okaże się konieczne wykonanie badań np. krwi, moczu, może USG jamy brzusznej. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy