Czy to wyrostek? Czy może coś innego?

Od trzech lat cierpię na bóle brzucha. Leżałam 3 razy w szpitalu, pod kątem zapalenia wyrostka, jednak wszystkie możliwe badania nic nie wykazały. Lekarze stwierdzili, że nic mi nie jest i na tym się  skończyło. Jakoś na wiosnę okazało się że mam nadżerkę, leczyłam ją antybiotykiem. Ból minął, jednak od kilku dni powrócił. Jest ciągły, w prawej dolnej części brzucha aż na przestrzał do pleców. Na dodatek jest mi niedobrze, mam biegunkę. Gorączki nie ma. Czy to może być wyrostek, czy znów nadżerka? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, zarówno internistycznych jak i ginekologicznych. Najlepiej skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który uszczegółowi wywiad i zleci ewentualnie jakieś badania.

Lokalizacja bólu może odpowiadać zapaleniu wyrostka robaczkowego, jednakże ze względu na kilkudniowe dolegliwości bólowe, brak gorączki diagnoza ta jest mało prawdopodobna.
Bóle podbrzusza mogą być także wywołane chorobami układu rozrodczego, głównie jajnika i jajowodu.

Niestety bez badania nie można postawić pewnej diagnozy.
Pozdrawiam.