Jak objawia się ból wyrostka robaczkowego?

Jak mocno boli wyrostek robaczkowy? Bo mnie boli w okolicach jego ale chodzic moge

Witam. Bóle spowodowane zapaleniem wyrostka będą zależne od wielu okoliczności i nie zawsze są typowe. Nietypowa lokalizacja - pod wątrobą czy położonego za kątnicą da inne objawy, jak również stopień nasilenia zmian zapalnych uwarunkuje objawy. Warto pokazać się u chirurga, a chodzenie niewiele zmienia.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie - ból nie jest sygnalem zapalenia wyrostka i jego natężenia. Powinien Pan zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi bezpośrednie badanie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg