Ból wyrostka robaczkowego u 12-latka

Mojego brata boli okolica wyrostka robaczkowego czy to wyrostek czy cos innego moze być? Ps. On ma 12lat i denerwuje sie w szkole. I boi się ze cos mu bedzie.

Witam. Różne mogą być przyczyny dolegliwości bólowych i warto opowiedzieć o nich lekarzowi, który zbada i zdecyduje co z tym fantem robić. Jeśli jest to "zapalony" wyrostek, to nieuchronnie skończy się to zabiegiem operacyjnym.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie - powinien Pan udać się do chirurga lub gastrologa - tylko w ten sposób można zweryfikować zagrożenie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków.