Czy ból w ciąży to może być wyrostek?

Witam. W nocy obudził mnie straszny bol po prawej stronie, dostałam biegunki. Zasnęłam po godzinie. Teraz od rana boli mnie całe podbrzusze. Mam apetyt nie mam gorączki, czuje tylko ucisk w brzuchu. Jestem w 10 tc. Czy to może buc wyrostek. Nie ukrywam ze wczoraj zjadłam wieczorem bardzo ciężka kolacje.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego to ból brzucha (w ciąży lokalizacja może być inna niż standardowo nad prawym talerzem biodrowym), nudności i wymioty, brak apetytu oraz gorączka. Oczywiście przez internet nie jesteśmy w stanie wykluczyć i takiego charakteru Pani dolegliwości. Jeżeli dolegliwości bólowe będą się utrzymywało najlepiej będzie jeśli w pierwszej kolejności uda się Pani do lekarza rodzinnego. Jeżeli zaś pojawią się objawy przeze mnie wymienione, to należy udać się na SOR.