Co oznacza napięcie przy podejrzeniu wyrostka?

Witam mam 26lat dzis rano podejzewalam wyrostek poniewaz czulam ze jak klade sie na ten bok czulam z tamtego miejsca do nogi prawej jakby jakies napiecie jakby to bylo napiete ciagle no ale bolow takich nie mialam takze sie uspokoilam i nie wiem co to moze byc chce bardzo wiedziec co moze byc przyczyna takiej dolegliwosci

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego to ból, na początku zlokalizowany w okolicy pępka, rozlany, później umiejscowiony zazwyczaj nad prawym talerzem biodrowym, nudności i wymioty, wysoka gorączka.