Czy jest to normalny proces rekonwalescencji?

Dzień dobry, jestem 5 dni po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego (cytując lekarza, wyrostek był "zgorzelinowy"), znieczulenie ogólne (do żyły maska). Rany goją się w porządku, trzymam się diety lekkostrawnej, nie biorę leków przeciwbólowych. Chodzić zacząłem dobę po zabiegu, co dzień dokładam ciut więcej chodzenia i siedzenia. Zastanawia mnie natomiast zmęczenie - z jednej strony normalne wydaje mi się, że po każdej operacji organizm jest zmęczony i potrzebuje więcej snu czy po prostu leżenia, z drugiej strony wiele artykułów mówi że już po 3-4 dniach można wracać do codziennych zajęć. Próbowałem chwilę pracować przy komputerze, jednak już po pół godziny byłem tym zmęczony. W jakim momencie zmęczenie powinno niepokoić, a na ile jest to normalny proces rekonwalescencji?

To raczej normalna sytuacja po usunięciu zgorzelinowego wyrostka robaczkowego. Technika laparoskopowa sprawia wrażenie operacji małego kalibru, ale w rzeczywistości poza mniejszym urazem powłok brzusznych operacja co do zasady jest podobna do wykonanej przez laparotomię. Ciśnienia atmosferyczne w ostatnich dniach nie są zbyt wysokie, co może dodatkowo wpływać na samopoczucie. Jeśli jednak do tego zmęczenia dołączą się bóle lub gorączka, to warto zrobić przynajmniej USG, aby wyjaśnić, czy nie tworzy się jakiś zbiornik płynowy w okolicy kątnicy, co niekiedy się zdarza po operacjach zaawansowanych stanów zapalnych wyrostja robaczkowego.