Laparotomia w celu usunięcia tłuszczaka kątnicy

w 2014 roku miałam laparotomię w celu usunięcia tłuszczaka kątnicy potwierdzonym2 kolonoskopiami i histopatologią.Usunięto mi wyrostek robaczkowy z opisem, że obserwacja w kierunku tłuszczaka negatywna.Dolegliwości nie minęły , chirurg kierujący bagatelizuje moje bóle. W badaniu rentgenowskim jamy brzusznej opis nie stwierdzono cech niedrożności oraz obecność metalowch klipsów w operowanym obszarze.Są to badania z dnia dzisiejszego, usg jamy brzusznej b/z. CZy te klipsy powinny pozostać?

Witam. Nie podała Pani wieku. Problem kliniczny jak wynika z opisu nierozwiązany - tłuszczak kątnicy??- raz że wątpliwy, 2 - wykluczony w badaniu laparoskopowym. Jeśli klipsy były zakładane na naczynia krezeczki, to pozostały, chyba, że były wchłanialne. Można przypuszczać iż dolegliwości są spowodowane inną przyczyną - przykładowo ze strony kręgosłupa. Wymaga to dalszej diagnostyki: choćby USG, NMR czy TK.

Mam za malo danych co do początku , przebiegu choroby oraz jej leczeniu - nie potrafię więc odpowiedzieć nic autorytatywnego!!! zż