Wzdęcia po operacji wyrostka robaczkowego

dzień dobry 5 dni teu miałam operacje na wyrostek robaczkowy któremu towarzyszyło rozlanie stanu zapalnego otrzewnej od 4 dni towarzyszy mi uczucie wzdęcia nadmiar gazów w żaden sposób sie nie eliminuje wypróżnianie ok zarówno mikcja jak i defekacja brzuch jest obolały w miejscu rany pooperacyjnej jest napuchnięty ale nie można nazwać go twardym ucisk po lewej stronie jak i prawej brzucha jest bolesny .Proszę o radę

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej porady i sugeruję kontakt z ośrodkiem przeprowadzającym operację. Zwykle tego typu dolegliwości wynikają ze schodzącego stanu zapalnego. Należy jednak wykluczyć zapalenie otrzewnej i inne powikłania pooperacyjne.