Co oznacza opuchlizna po usunięciu wyrostka robaczkowego?

Witam, Tydzień temu miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Było to spowodowane ostrym ropowiczym zapaleniem wyrostka. Mialam CRP 67,9% i trochę płynu w otrzewnej. Ze szpitala wyszłam we wtorek. Mam jednak teraz wiele obaw.. Od dnia operacji aż do teraz mój brzuch nie wygląda tak jak dawniej.. Jest wzdęty, twardy i wygląda jakbym połknęła piłkę.. Nie można go wciągnąć. Czy taki stan długo będzie sie utrzymywał? Czy zostanie na zawsze? Bardzo się tego boję. Mam 22 lata.

Leczenie nie zakończyło się w chwili operacji. Musi się Pani jeszcze wygoić. Jeżeli objawy Panią niepokoją, proszę zgłosić się na badanie kontrolne do chirurga.