Wzdęcia brzucha po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego

Jestem już prawie rok po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Od czasu operacji cały czas mam wzdęty brzuch w dolnych okolicach, tak jakbym połknął małą oponę. Jestem osobą młodą, zawsze byłem szczupły i miałem płaski brzuch. Mam 176,5cm wzrostu, ważę 69kg parę razy w tygodniu ćwiczę i mam ogólnie dobre mięśnie brzucha a te wzdęcie bardzo mi przeszkadza i ciągnie się ze mną aż od skończonej operacji.

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co wyzwala obecne dolegliwości. Być może to czynnościowe zaburzenia w pracy jelita grubego, a być może są w jelicie grubym jakieś zmiany morfologiczne. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Być może konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii celem dokładnej diagnostyki wzdęć.