Ból brzucha a objawy wyrostka robaczkowego

Witam serdecznie, od 4 dni boli mnie brzuch, najpierw w okolicy żołądka, obecnie w dolnej części, ból nasila się po uciśnięciu i puszczeniu - czyli jakby objawy wyrostka, jednak od tych kilku dni nie nasila się i jest raczej znośny. Pytanie, jeżeli jest to jednak związane w wyrostkiem, to czy jest szansa, że wyrostek jednak się sam regeneruje i wczesny stan zapalny sam ustępuje. Nie brałem żadnych leków, nie mam też problemów z jedzeniem, mdłościami czy wypróżnianiem - te rzeczy są OK.

Witam,
powinien Pan wykonać przynajmniej USG jamy brzusznej do oceny okolicy wyrostka robaczkowego (prawy dół biodrowy).
Opisywany ból, jeżeli początkowo był zlokalizowany w nadbrzuszu a następnie w prawym dole biodrowym może sugerować problem z wyrostkiem.
Stan zapalny wyrostka może ustąpić samoczynnie, jednak mogę powstać liczne zrosty w jamie brzusznej lub może wytworzyć się ropień okołowyrostkowy.

Zalecałabym wizytę u lekarza POZ.

pozdrawiam!