Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam kłucia w brzuchu w ciąży?

Witam , mam 20 lat i jestem w 9 tygodniu ciąży . od kilku dni mam ciągłe wzdęcia i w nocy wybudza mnie silny , kłujący ból po prawej stronie brzucha dokładnie trochę powyżej pępka . kiedy uciskam to miejsce bardzo boli . napady bólu są zwykle w nocy . co to może być ? czy zagraża mi lub dziecku ?
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ten ból nie powinien zagrażać ani Pani, ani dziecku, ale z uwagi na co najmniej kilka możliwych przyczyn takich dolegliwości, warto niezwłocznie skontaktować się z internistą. Proszę zapoznać się z wypowiedzią naszego eksperta, wskazuje możliwe przyczyny bólu brzucha: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-z-prawej-strony-brzucha-w-ciazy.

Bóle nadbrzusza i dolegliwości ze strony układu trawiennego mogą pojawiać się w ciąży – z jednej strony ich podłożem jest nadmierna ilość hormonów, zwłaszcza progesteronu, które mogą zaburzać (spowalniać) perystaltykę jelit, powodując wzdęcia, zaparcia czy gazy. Ból w okolicy pępka – często kłujący, przypominający wbijanie szpilki w te okolice, bywa efektem rozrastania się macicy i jej ucisku na jelita oraz pęcherz moczowy. Wówczas takie objawy są naturalne i nie stanowią powodu do obaw. Niestety, nie sposób z całą pewnością stwierdzić, czy bóle nie mają związku np. z nieżytem jelit czy z zapaleniem wyrostka robaczkowego. W takiej sytuacji sygnałem do natychmiastowego zgłoszenia się na SOR jest wysoka gorączka, mdłości oraz ciągły, nasilający się ból brzucha po prawej stronie. Więcej o bólu nadbrzusza i jego podłożu w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy