Dlaczego mam to kłucie pępka?

Kłucie w pępku. O czym może świadczyć kłujący ból w pępku? Jestem 4 miesiące po porodzie. Od około 2 tygodniu mam kłujący ból w pępku. Ból gdzie tylko przy naciśnięciu pępka. Ale jest bardzo silny. Mam wrażenie jakbym miała wbijane igły. Nie mam żadnych innych objawów i bólów w okolicach brzucha, natomiast bardzo bolą mnie plecy w środkowej części. Ale ból pleców zarzucam na noszenie Dzidziusia oraz karmienie piersią. Proszę o pomoc na znalezienie przyczyny mojego bólu oraz ewentualnie do jakiego specjalisty się udać, jakie badania zrobić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kłucie w okolicy pępka może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich może być zapalenie wyrostka robaczkowego, któremu zazwyczaj towarzyszy utrata apetytu, nudności, wymioty, biegunka, osłabienie i gorączka. W tym przypadku ból przybiera na sile podczas kaszlu lub ucisku na brzuch.

Inną możliwą przyczyną bólu w pępku jest przepuklina pępkowa, która często występuje właśnie po porodzie. Objawia się ona niewielkim wybrzuszeniem, wokół którego skóra może zmieniać kolor na niebiesko-czerwony. Uczucie ciśnienie wzmaga się w czasie napięcia brzucha lub podczas kaszlu. Dodatkowo przepuklinie pępkowej towarzyszą nudności i wymioty.

Aby dowiedzieć się co Pani dolega, konieczna jest wizyta u specjalisty. Może Pani udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej. Prawdopodobnie niezbędne będzie wykonanie USG jamy brzusznej.

Więcej o bólu brzucha w okolicy pępka przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.