Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam taki ból po środku brzucha?

Witam. Ostatnio pobolewa mnie brzuch nad środku nad pepkiem usg jamy brzusznej jest dobre. Czy powodem takich bólów może być jedzenie słodyczy wieczorami (po godzinie 20.00)? Spać chodzę około 23. Czy może to nie ma nic wspólnego.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle brzucha mogą pojawiać się na skutek nieodpowiedniej diety obfitującej w słodycze, zwłaszcza te spożywane wieczorową porą.

W okolicy nadbrzusza znajduje się żołądek, trzustka, wątroba, dwunastnica i śledziona. Nieprawidłowa praca tych narządów może również skutkować pojawieniem się bólu. Zdarza się, że objaw ten zwiastuje choroby układu pokarmowego, takie jak: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie żołądka lub dwunastnicy, zapalenie trzustki czy zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Jeśli USG jamy brzusznej nie wykazało żadnej patologii, być może problem tkwi w diecie. Proszę całkowicie odstawić słodycze i obserwować swój organizm. Jeśli bóle znikną, wówczas znajdzie Pani przyczynę.

Podobne pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-zoladka-i-ochota-na-jedzenie-slodyczy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-nadbrzusza-nad-pepkiem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-nad-pepkiem-po-sniadaniu.

Przyczyny bólu brzucha w okolicy pępka zostały również opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy