Dlaczego mam taki ból po środku brzucha?
Witam. Ostatnio pobolewa mnie brzuch nad środku nad pepkiem usg jamy brzusznej jest dobre. Czy powodem takich bólów może być jedzenie słodyczy wieczorami (po godzinie 20.00)? Spać chodzę około 23. Czy może to nie ma nic wspólnego.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
bóle brzucha mogą pojawiać się na skutek nieodpowiedniej diety obfitującej w słodycze, zwłaszcza te spożywane wieczorową porą.
W okolicy nadbrzusza znajduje się żołądek, trzustka, wątroba, dwunastnica i śledziona. Nieprawidłowa praca tych narządów może również skutkować pojawieniem się bólu. Zdarza się, że objaw ten zwiastuje choroby układu pokarmowego, takie jak: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie żołądka lub dwunastnicy, zapalenie trzustki czy zapalenie pęcherzyka żółciowego.
Jeśli USG jamy brzusznej nie wykazało żadnej patologii, być może problem tkwi w diecie. Proszę całkowicie odstawić słodycze i obserwować swój organizm. Jeśli bóle znikną, wówczas znajdzie Pani przyczynę.