Dlaczego mam ten kolkowy ból?

Witam od wczoraj pojawił mi się ból po lewej stronie brzucha w jednym miejscu uciskowy podobny do kołki i cały czas w tym miejscu się on utrzymuje lekko promieniuje na środek brzucha, podczas poruszania się mnie nie boli ale jak ucisne lekko to już tak, niemam żadnych nudności itp, nie wiem co mi dolega

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

kolkowy ból brzucha po lewej stronie może mieć wiele przyczyn, niektóre z nich mogą być poważne, dlatego warto zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi badania i postawi diagnozę. Ten rodzaj bólu najczęściej wiązany jest ze stanem zapalnym w jelitach, z poważniejszych chorób, o których się wspomina przy takich objawach, to zaburzenia pracy trzustki, śledziony lub żołądka. Zatem, jak Pan widzi, warto zgłosić się do lekarza, żeby zostać zdiagnozowanym i wdrożyć leczenie. Lekarz najprawdopodobniej oprócz badań morfologii i moczu zleci usg jamy brzusznej, ewentualnie gastroskopię. Tymczasem może Pan spróbować poprawić swój stan zdrowia przechodząc na lekkostrawna dietę. Bóle brzucha bywają także konsekwencją dużych napięć stresowych, może potrzebuje Pan odpoczynku? Życzymy zdrowia i zachęcamy do lektury poniższych artykułów.

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kolkowe-bole-brzucha-po-lewej-stronie

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/bol-po-lewej-stronie-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.