Co może oznaczać taki ból po lewej stronie brzucha?

proszę o odpowiedz ; ostatnio -od dwuch dni- czuję b ól w lewej stronie brzucha -bardziej pod lewą piersią -czyli ból ciągły cmiący ale przy dotyku tego miejsca bardziej wyczuwalny, dodam iż mam 7o lat ,nie doznałam upadku ani uderzenia-dziękuję za wiadomość Maria.
KOBIETA, 30 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety jest to niewystarczająca ilość informacji, aby określić źródło tego problemu. Na początek powinna Pani udać się do lekarza medycyny rodzinnej albo internisty, którzy pokierują Pani leczeniem.

Dolegliwości bólowe w tym miejscu mogą wystąpić z wielu przyczyn. Czasami jest to wynik nadwyrężenia tej strony ciała. W tym przypadku zalecany jest odpoczynek, a dyskomfort zazwyczaj ustępuje w krótkim czasie. Oprócz tego ból po tej stronie może wskazywać na schorzenia układu pokarmowego – w tym choroby żołądka i dwunastnicy. Szczególnie, jeżeli doskwierają Pani także inne dolegliwości. W tym przypadku warto rozszerzyć diagnostykę i udać się dodatkowo do gastrologa. Możliwe, że lekarz zleci pani również dodatkowe badania, w tym m.in. gastroskopię, która da znacznie więcej informacji na temat stanu Pani zdrowia.

Jeżeli dolegliwości będą przybierać na sile, proszę nie odkładać w czasie wizyty u specjalisty, aby nie pogorszyć swojego samopoczucia.

Więcej szczegółowych informacji na temat bólu brzucha z lewej strony znajdzie Pani a artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

Warto również sprawdzić, jak na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci naszego serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-po-lewej-stronie-pod-piersia https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-bole-pod-piersia https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-lewej-stronie-brzucha-pod-zebrami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.