Z kim skonsultować bóle brzucha i biegunki?

Witam . Nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc. Mianowicie od kilku dni boli mnie brzuch i mam biegunki . Kał jest koloru czarnego , a w kale niestrawione resztki jedzenia . Dodatkowo zauważyłam że podczas współżycia boli mnie prawa strona (jestem po laparoskopi) z wycietym lewym jajowodem . Dzis zaobserwowałam w kale bardzo duzo śluzu, dziwnej konsystencji. Ten śluz wyglądał jak wijąca sie jakas dluga cysta , ale to nie bylo żywe. To cos wyglądało bardziej jak taki długi fluk z nosa takiej samej konsystencji jak nasza flegma.Co to moze być? Gdzie szukać ratunku?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W przypadku opisanych przez Panią objawów najlepiej zgłosić się w pierwszej kolejności do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty. Jeżeli będzie taka konieczność skierują Panią na leczenie specjalistyczne.

Ból brzucha i biegunki mogą bowiem wskazywać na wiele różnych schorzeń. Czasami może być to jakaś tymczasowa infekcja układu pokarmowego. Takie objawy dość często występują również przy nietolerancji pokarmowej. Proszę przeanalizować swój codzienny jadłospis i zastanowić się, czy te dolegliwości nie pojawiły się przypadkiem w wyniku spożycia jakiegoś produktu. Wtedy konieczna będzie modyfikacja diety.

Takie objawy mogą wynikać również z wielu innych schorzeń układu trawiennego, np. związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem jelit. Możliwe, że będzie konieczna pogłębiona diagnostyka i wizyta u gastrologa. W takich przypadkach lekarz może zalecić badanie usg brzucha oraz dodatkowo gastroskopię, jak również kolonoskopię. Czasami takie objawy mogą również sygnalizować obecność pasożytów w organizmie.

Więcej informacji na temat takich dolegliwości można znaleźć w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl.

Zachęcamy do ich przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka

Być może pomocne też będą odpowiedzi ekspertów portalu abcZdrowie.pl na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-w-kale-i-luzny-stolec

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-brzucha-i-zaparcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.