Śluz w kale i luźny stolec

Od lipca zauważyłam ze czesto w kale pojawia sie śluz, jest go mało, nigdy nie zdażyło sie żeby kał był cały w śluzie, są pojedyncze strzępki lub widoczny jest na papierze lub białe ślady w kale. Chciałam zapytać czy to coś niepokojącego? Nie mam żadnych innych dolegliwości oprócz tego ze średnio raz w miesiącu zdarza sie luźniejszy stolec, lecz nie biegunka i dość często mi sie odbija. Staram sie odżywiać dobrze, codziennie jakiś owoc, do kolacji pomidor, papryka, sałatki, zero fastfoodow.

Witam,
obecność niewielkiej ilości śluzu w kale jest naturalnym stanem. Niepokojące jest jeśli te ilości zwiększają się,gdyż świadczyć to może o różnych chorobach przewodu pokarmowego czy o obecności pasożytów. Przede wszystkim zalecałabym wykonanie podstawowej diagnostyki oraz badanie na utajoną krew w kale.Proszę zwrócić uwagę czy objawy o których Pani pisze są powiązane z jakimiś konkretnymi produktami aby wykluczyć nietolerancje czy alergie.
pozdrawiam